Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

Kralik Wilhelm - Váza secesní v bronzové montáži

 

Výjimečná secesní váza s bronzovou montáží, Wilhelm Kralik, bez poškození 

Dostupnost Skladem (1 ks)
149 000 Kč    
Značka Wilhelm Kralik
Kategorie Sklo
 

Popis: Secesní váza vsazená do bronzové montáže s florálním motivem. Žluté a tyrkysově zelené irizované sklo, bronzová montáž zdobena květy hortenzie. 

Umělecká forma, známá také v Evropě jako Jugendstil nebo „mládežnický styl“, začala v 80. letech 19. století v důsledku "hnutí uměleckých řemesel" ("Arts & Crafts movement"), které odmítlo masově vyráběné techniky industrializace. Secese se vyvinula do nového stylu bujných křivek, asymetrického designu a prvků fantazie. Převzala spousty různých a někdy protichůdných orientací, které se v různé míře rozšířily do řady velkých evropských měst, jako jsou Brusel, Glasgow, Mnichov, Nancy, Barcelona a Vídeň. Vzniká ve Francii jako dekorativní umělecké hnutí v 80. letech 19. století a vyvíjí se do různých podob až do roku 1914, je připomínána především pro své bohatě okrasné a asymetrické použití linií připomínajících přírodní motivy. Vrchol dosáhla na veletrhu 1900 - Pařížské výstavě Universelle.

Důvodem rozvoje secesního hnutí byla také příčina jeho zániku. Na přelomu století byly náklady na výrobu secesních kusů velmi vysoké. Řemeslo potřebné k vytvoření složitě postavených kusů bylo neúnosné a návrhy nebyly vhodné pro výrobu ve velkém měřítku.

Rozměry: výška 35,5cm

Značka: Wilhelm Kralik 

Datace: 1876 - 1877 

Stav: perfektní, bez poškození.

Více informací v článku >>>ZDE<<<

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.