Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

ZOUBEK Olbram - Ruce s ratolestí

 
  • 1 z 3
 

Reliéfní tisk sochaře Olbrama Zoubka v dřevěném rámu, v dobrém stavu.

Dostupnost Vyprodáno
12 000 Kč
Značka Olbram Zoubek
Kategorie Obrazy
Položka byla vyprodána...
 

Popis díla: Ruce s ratolestí, dílo bylo posíláno p. Zoubkem jako novoroční PF 1990. Dřevěný jednoduchý rám, pod muzeálním sklem - sklo nejvyšší kvality, antireflexní vrstva a vrstva chránící proti UV záření dávají sklu extrémní ochranu a vlastnost téměř neviditelného skla. To chrání před poškozením ultrafialovým zářením z 99%, propustnost světla je 96%, odraz světla pouze 1%. Konzultováno a pravost potvrzena s Nadačním fondem Kmentová Zoubek.  

Technika: reliéfní tisk na papíře

Rozměry: 19,5 x 13,5 cm (35 x 29 cm)

Autor: Olbram Zoubek (1926 – 2017) sochař, který se významným způsobem zasadil o rozvoj architektonické plastiky. Český známy sochař, který chtěl být jako dítě truhlářem, později hercem, ale nepovinné modelování u prof. Miroslava Kužele ho úplně uchvátilo. Po neúspěšném přijetí na AVU absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze. V letech 1948 - 1952 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Josefa Wagnera. Po ukončení studia se oženil se svou spolužačkou, rovněž sochařkou Evou Kmentovou a společně začali tvořit ve svém žižkovském ateliéru. Věnoval se také restaurování, a to zejména mimo Prahu. Jeho díla jsou početné a různorodé. Plastiky většinou vytváří z cementu, cínu, olova, bronzu, od 80.let některé polychromuje. Za svůj život získal několik významných ocenění. 

Datace: 1989

Signatura: vpravo dole – Olbram Zoubek

Stav: Tisk v dobrém stavu, rámováno pod galerijním sklem s paspartou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.