Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

SUDEK Josef - Pohled na Pražský hrad

 
  • 1 z 4
 

Originální bromostříbrná fotografie, Josef Sudek, bez poškození

Dostupnost Skladem (1 ks)
125 000 Kč    
Značka Josef Sudek
Kategorie Obrazy
 

Popis díla: Pohled na Pražský hrad, nezveřejněná bromostříbrná fotografie, která byla pořízená do legendární publikace Panoramatická Praha. Fotografováno Kodakovou panoramatickou komorou. Konzultována originalita a pravost snímku s odborníkem na Josefa Sudeka - Janem Mlčochem, kurátorem sbírky fotografie UPM. Rámováno pod muzeálním sklem - sklo nejvyšší kvality, antireflexní vrstva a vrstva chránící proti UV záření dávají sklu extrémní ochranu a vlastnost téměř neviditelného skla. To chrání před poškozením ultrafialovým zářením z 99%, propustnost světla je 96%, odraz světla pouze 1%.

Technika: kontaktní otisk - prosvícení negativu, který je v přímém kontaktu s pozitivem, tímto způsobem vznikne ostrý obraz 1:1 s kresbou v detailech

Rozměry: 32 x 13 cm (51 x 31,5 cm)

Autor: Josef Sudek (1896 – 1976) byl významný český fotograf pražských motivů, ateliérových aranžmá, zátiší, reportáže, krajiny i reklamy. Svá vrcholná díla vytvořil ve zralém věku, poté, co rezignoval na vlivy moderních proudů. Spolu s Františkem Drtikolem, Jaroslavem Rösslerem a Jaromírem Funkem patří k nejvýznamnějším českým fotografům období mezi první a druhou světovou válkou. Je zároveň výjimečný avantgardní fotograf v Evropě.

Datace: polovina 50. let

Signatura: vpravo dole – Sudek

Stav: Fotografie v galerijním stavu

Vyjádření a posouzení kurátora sbírky fotografie UPM - p. Jana Mlčocha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.