Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

Dan Richter - Zima u Radovesic

 
  • 1 z 3
 

Barevná litografie od akademického malíře Dana Richtera, jednoduchý dřevěný rám, pod sklem s látkovou paspartou

Dostupnost Vyprodáno
2 000 Kč
Značka Dan Richter
Kategorie Obrazy
Položka byla vyprodána...
 

Popis: Zima u Radovesic, barevná litografie č.54/90, rámována v jednoduchém dřevěném rámu pod sklem s látkovou paspartou. Vzadu štítek.

Technika: litografie - kamenotisk (nejstarší plánografická technika) 

Rozměry: 

Autor: Dan Richter (2.11.1930 - ), akademický malíř narozen v Ostravě jako syn významného marxistického spisovatele, žurnalisty a politika. Malovat začal již jako 15 letý po přestěhování do Severních Čech, které mu učarovali natolik, že její krajinu ztvárňuje v průběhu celé své tvorby. Byl ovlivněn gotickým, renesančním i barokním malířstvím, no velice průlomové bylo jeho seznámení se starým čínským malířským uměním a taoistickou filosofii, kterého ideologii zůstal věrný dodnes. Po dlouhé léta si sám třel všechny barvy a vařil pojítka, laky a média. Od samých počátků se systematicky zabýval malířskou technikou a technologií. V roce 1949 poprvé vystavoval v Ústí nad Labem. V letech 1950 - 1958 měl Svazem výtvarných umělců zakázáno vystavovat, jelikož se bránil nařízením tehdejšího režimu. Nikdy totiž nepodléhal žádným politickým tlakům ani módním dobovým uměleckým trendům. Následně po obnovení výstavní činnosti vystavoval v Brně, Olomouci, Ostravě a dalších českých městech, kde sklízel velké úspěchy a tím se dostal do povědomí také v zahraničí, tam se stal hodně populární. Vystavoval ve Švédsku, Rakousku, Německu, Velké Británii a Kanadě. Svými obrazy je zastoupen ve sbírkách ČR, Itálii, Francii, Švédsku, Dánku, VB, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Rusku, Kanadě, USA, Jihoafrické republice, Austrálii, Japonsku. Richterova tvorba se neomezuje jen na krajinomalbu, zároveň tvořil také figurální obrazy nebo zátiší. Po své čtyřicítce se začal též věnovat grafice - především barevné litografii a serigrafii. Vytvořil více než 330 grafických listů od miniatur velikosti poštovní známky až po velmi rozměrné listy. V současnosti stále tvoří ve svém ateliéru v samém srdci milovaného Českého středohoří.

Datace: 1981

Signatura: dole vpravo - Dan Richter

Stav: perfektní bez poškození

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.