Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

MUSIL Leopold - Květinářství v Amsterodamu

 

Květinářství v Amsterodamu malované olejem na desce ve stylu impresionismu od akademického malíře Leopolda Musila

Dostupnost Vyprodáno
15 000 Kč
Značka Leopold Musil
Kategorie Obrazy
Položka byla vyprodána...
 

Popis díla: Květinářství v Amsterodamu, malované ve stylu impresionismu. Dřevěný, jednoduchý rám ve stylu 50.let. Vzadu štítek s cenou: 6000 Kčs, což bylo na tu dobu víc než hodně.

Technika: olej na desce

Rozměry: 49,5 x 42 cm (58 x 50 cm)

Autor: Leopold Musil (2.9.1920 – 1997) akademický malíř, narozen v Lukách u Jihlavy. Po válce studoval na Akademii výtvarného umění v Praze u prof. Jana Želibského, kterou absolvoval v roce 1950. Během studií získal v letech 1947 a 1949 II. cenu Akademie. Byl členem svazu výtvarných umělců, kde na II. přehlídce v.u. vystavoval dílo Letní večer (olej; 1953). Žil a tvořil v Praze. Během svého života hodně cestoval a vystavoval v zahraničí (Oslo, Vídeň, Tokio, Toronto, Buenos Aires atd.). Mimořádně nadaný malíř, má široké zastoupení v řadě galerii po světě. Doma pravidelně vystavoval v letech 1951 - 1969 na výstavách Jednoty umělců výtvarných a všech Pražských salonech. V roce 1954 se účastnil výstavy v Brně "Mladá generace v ČSR". Zemřel v Praze ve věku sedmdesáti sedmi let. 

Datace: druhá polovina 20. století

Signatura: vpravo dole – Musil

Stav: Malba bez poškození, v perfektním stavu. Rám bez poškození.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.