Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

KAMENICKÝ Josef Jiří - Pohled na Vysoké Tatry

 
  • 1 z 4
 

Bouře v Tatrách malovaná na plátně od akademického malíře Josefa Jiří Kamenického. Ve velmi dobrém stavu, zasklený s paspartou.

Dostupnost Skladem (1 ks)
11 400 Kč    
Značka Josef Jiří Kamenický
Kategorie Obrazy
 

Popis díla: Bouře ve Vysokých Tatrách. Dřevěný profilovaný rám s paspartou. Zasklený. 

Technika: olej na plátně

Rozměry: 45 x 37,5 cm (68 x 60,5 cm)

Autor: Josef Jiří Kamenický (1910 – 1981) akademický malíř. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně (1928-1932) mj. u Karla Truppeho a později dekorativní malbu na Akademie výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jindřicha Hönicha a prof. Nejedlého. Věnoval se také umělecké fotografii. Zabýval se moravským venkovem, zvyky a náboženskými tradicemi. Zajímavým motivem je prostředí orientálního trhu. Vytvořil i různé krajinomalby (Vysoké Tatry, Dubrovník, mořský záliv, město z roku 1970), dále obrazy aktů, zátiší, zvířat, výjimečně i portréty (Starý zálesák, Matčina radost, podobizna JUDr. K. Přerovského). Své obrazy většinou signoval příjmením Kamenický (výjimečně místo toho uvedl jméno místa, např. H. Lískovec) a zpravidla je nedatoval. V emigraci často používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold a Julius Horn (takto se ale jmenoval i jiný český malíř narozený 1900 v Praze-Karlíně). V německy psaných zdrojích se občas vyskytuje forma jeho příjmení jako Kamenitzky.

Datace: kolem poloviny 20. století

Signatura: vpravo dole – JJ Kamenický

Stav: Malba ve výborném stavu. Rám v dobrém stavu, otlučený levý horní roh.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.