Redirecting to another URL

Ours NEW 360° Gallery on www.antikpraha.com

Pár vět o nás

KDO ZA TÍM STOJÍ?

Jsme dva mladí nadšenci a milovníci československého umění. Úplně nás fascinuje dekorativní styl Art deco, ale máme rádi také secesi, kubismus, funkcionalismus a všechno, co je "moderní" i v dnešní době. Máme dvě děti, kterým jsme se rozhodli v této nejisté době po sobě něco zanechat a rozhodli jsme se pro umění, jelikož i ony k němu čím dál více inklinují. Je krásné pozorovat, že i malé děti se umí chovat k porcelánu a sklu s náležitým respektem a obdivem. V našem bytě, kde je toho víc než dost by se toho člověk obával, no paradoxně jsme my dva toho rozbili víc než naše děti :) 

Protože nás nadchl zejména porcelán, a to konkrétně  značka Royal Dux, rozhodli jsme se její krásu a dokonale precizně provedenou ruční práci, víc dostat do povědomí veřejnosti. Je totiž zde v Čechách míň populární, než je tomu v zahraničí, proto bychom chtěli poodkrýt část ze skvostné výroby duchcovské porcelánky. Tak nádherné kusy tady v ČR  téměř nejsou k vidění, natož k zakoupení, proto pro Vás monitorujeme skrz celý svět internetový trh se starožitnostmi.

Jako jediní v České republice vlastníme unikátní sbírku tanečnic ve stylu Art deco v raritním Saxe dekoru - v červené barvě. Protože jsou zatím k vidění pouze v 360° fotogalerii na webu - www.antikpraha.com, připravili jsme pro sběratele Art deca EXKLUZIVNÍ KALENDÁŘ v limitované edici, který je opravdu luxusní záležitostí. Jsou na něm použity ty nejmodernější technologie 3D zlacení a 3D lakování, což dodává každé fotce realistický rozměr. Víc o kalendáři se dočtete v samostatném článku >>>ZDE<<<.

Dalším pilířem našeho konceptu je české sklo, které má světový věhlas již více než století. Pořád se drží na předních příčkách v autorské tvorbě i designu, proto se snažíme pro Vás hledat krásné a nadčasové kousky, které doplní vizuální vzhled k dokonalosti každého interiéru. 

Zřejmě to nebyla náhoda, ale spíš závan minulosti, protože u pátrání po našich předcích jsme se dozvěděli, že Matěj pochází z rodu sklářů. Jeho prapradědeček má svou expozici v Muzeu Polička. Možná právě proto ho to táhlo pořád tímhle směrem ani o tom nevěděl. Já, jsem kreativní člověk, díky tomu čtěte i tyto řádky :) Než jsem vystudovala obor starožitník, tak jsem pracovala jako vizážistka - image maker, takže jsem v podstatě tvořila umění na lidech, dalo by se říci. Nebylo pak vůbec těžké dál rozvíjet vědomosti o této úchvatné oblasti, jakou jsou starožitnosti. Oba odjakživa něco sbíráme, tak to bylo nejspíš pouze otázkou času a určitého vyspění, že jsme se začali umění věnovat.    

Pokud sháníte něco konkrétního, napište nám svou poptávku. Jakmile se to na trhu objeví, budete o tom vědět mezi prvními!

Poptáváme taky československé umělce v oblasti výtvarného umění. Máte nějaký obraz nebo jiné artefakty a nevíte co s nimi? Pošlete nám kvalitní fotografie a my Vám poskytneme nezávazné posouzení a předběžné ocenění, případně nabídku k výkupu v případě oboustranného zájmu.

Věříme, že se trefíme i do Vašeho vkusu, případně, že u nás objevíte něco hezkého pro potěšení svého nebo Vašich blízkých. Jestli zainvestujete do něčeho výjimečného, tak můžete kromě větší krásy získat i větší hodnotu.

 

                                                                                                                                                                         Autor: Janka Girgošková